Телевізори




В цьому розділі інтернет магазину АССОЛЬ ви знайдете:
Телевізори
В наш час біля телевізорів з'являється безліч нових можливостей, нові роз'єми і стандарти. Виробники з кожним разом додають нові «фішки», щоб підняти продажі, тому вибрати телевізор в наш час завдання не з простих.
ВАЖЛИВІ ПАРАМЕТРИ ПРИ ВИБОРІ ТЕЛЕВІЗОРА
Перше на що ми звертаємо увагу при виборі телевізора це діагональ і ціна.
Діагональ вимірюється в дюймах, один дюйм 2,54 см, а розмір екрану - довжина від верхнього кута до протилежного нижнього без урахування корпусу.
Щоб правильно підібрати діагональ телевізора, спочатку варто визначитися, де і на якій відстані він буде розміщуватися.
Важливо: якщо ви дивитеся телевізор і бачите пікселі - ви сидите дуже близько до екрану. Відстань від очей до телевізора має в 3-4 рази перевищувати його діагональ. Тоді очі менше напружуються, і картинка відображається якісно.
Тому для невеликих приміщень типу кухні, де ви будете близько від телевізора, досить моделей з діагоналлю 22 "-32" дюйма.
Для спальні вибирайте телевізори з діагоналлю від 32 "до 43" дюймів. Такий екран буде на допустимій відстані від очей і не займе багато місця, особливо, якщо повісити його на стіну.
У вітальню можна встановити модель з більшою діагоналлю, але тут варто визначитися з призначенням телевізора. Для звичайного перегляду вистачить 49-50 "дюймових екранів, на них буде зручно дивитися фільми, і грати на консолях.
Якщо хочете зробити з вітальні кінотеатр, є діагоналі 75-80 "і більше. У гонитві за розміром, керуйтеся бюджетом, і пам'ятайте, що не в кожну кімнату поміститься телевізор, діагональ якої більше 2-х метрів.
РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ
Роздільна здатність екрану - це кількість пікселів (точок) по вертикалі і горизонталі з якого побудована картинка. Чим більше пікселів поміщає екран, тим чіткіше і детальніше виводиться картинка. Так, дозвіл 3840x2160 (4K) якісніше передасть зображення, ніж 1920x1080 (Full HD).
ТИП ТЕЛЕВІЗОРА
LCD телевізор (LED) - найпоширеніший тип телевізорів. Дисплей в них спроектований на рідкокристалічних кристалах.
У OLED телевізорів матриця побудована на органічних світлодіодах, які при подачі на них харчування самі випромінюють світло і не потребують додаткової підсвічуванню.
Технологія QLED телевізорів працює на використанні квантових точок, які є меншими за звичайні світлодіодів і ЖК кристалів.
Крім цих трьох типів є моделі із застосуванням IPS-матриці.Вона спроектована так, що молекули рідких кристалів розташовуються в своїх осередках прямий площиною один до одного, тим самим збільшуючи передачу кольору і кути огляду.
ЧАСТОТА ОНОВЛЕННЯ
Частота оновлення показує, скільки разів в секунду оновлюється зображення і вимірюється в Герцах (Гц).
Прийнятий стандарт для телевізорів і моніторів - частота в 60 Гц або 60 повторень. Таке значення взято через особливості будови людського ока, а й приймати 50 Гц як злиту картинку, а не набір кадрів.
З розвитком кінематографа 60 Гц вже було мало, в динамічних сценах швидко рухаються об'єкти ставали розмитими, тому виробники примудрилися підняти частоту вдвічі до 120 Гц, а іноді до 240 Гц.
ФУНКЦІЯ HDR
High Dynamic Range Imaging технологія збільшує яскравість на світлих ділянках і зменшує на темних, завдяки чому зображення стає більш барвистим і насиченим.
КОРИСНІ РОЗ'ЄМИ
Найпоширеніший і популярний роз'єм в телевізорі - HDMI. З його допомогою на екран виводиться зображення з різних пристроїв і звук на акустичну систему телевізора. Це зручно, якщо в телевізорі встановлена неякісна звукова система.
У сучасному телевізорі має бути мінімум 3 HDMI порту, але і цього може не вистачити, якщо підключати до пристрою ігрову приставку, медіаплеєр, плеєр і інші гаджети.
Тим, хто любить підключати до телевізора знімні накопичувачі, не завадять USB-роз'єми. А якщо вважаєте за краще дивитися кіно в навушниках, зверніть увагу на телевізор із спеціальним виходом для них.
Цифрова тюнер
Хоча в сучасних телевізорах нерідко є всі типи тюнерів, в бюджетних моделях зустрічаються тільки кілька або зовсім один.
DVB-T - наземний стандарт цифрового мовлення з можливістю передавати сигнал з високою якістю картинки. Застарів, підтримує тільки 10 каналів.
DVB-T2 - старший брат DVB-T, підтримує 32 каналу і відео високої роздільної здатності, має стабільний зв'язок з передавачем.
DVB-C - завдяки цьому стандарту можна дивитися кабельне телебачення, підключившись до провайдера. У цього каналу вже є старша версія з рядом поліпшень для якісної передачі сигналу, але в Україні вона ще не доступна.
DVB-S і DVB-S2 - стандарти для мовлення супутникового телебачення. Відрізняються від всіх якісною передачею сигналу, що дозволяє дивитися телеканали в HD.