Електричні чайники та термопоти














Як вибрати електрочайник?
Хочете, щоб електрочайник служив вам довгі роки? Уважно вивчіть його характеристики! Вам вирішувати - який електрочайник вибрати.
Електрочайники поділяють на три види:
Недорогі чайники мають відкритий нагрівальний елемент (спіраль) і роз'єм живлення збоку. Спіраль хромована або виготовлена з нержавіючої сталі.
У експрес-чайників роз'єм живлення в центрі підставки. Нагрівальний елемент зроблений з неіржавіючої сталі. Він захований під тонкою металевою пластиною, що виключає контакт з водою і продовжує термін служби приладу. Накип в «закритих» моделях утворюється менше. Мити плоске дно легко і зручно. Експрес-чайники, при закипанні води, шумлять голосніше звичайних моделей електрочайників.
Термоси-чайники (Термопоти) поєднують в собі функції чайника і термоса. Поки прилад включений в мережу, температура води підтримується на заданому рівні (можна вибрати один з режимів підтримки температури, наприклад, 60, 80 або 95 ° C).
Нагрівання води до кипіння в Термопот займає більше часу, ніж нагрівання того ж обсягу в електрочайнику. Потужність Сушка для зазвичай невисока (700-1000 Вт). Подача води відбувається при натисканні на кнопку (при цьому включається насос) або вручну. Завдяки роботі насоса, важкий термопот не потрібно піднімати або нахиляти, щоб отримати гарячу воду. Зручний для літніх людей, дітей і сімей, де часто бувають гості.
Як правильно вибрати тип нагрівального елементу
Розрізняють три типи нагрівальних елементів:
Відкрита спіраль (ТЕН) розташована всередині чайника у вигляді спіралі-кип'ятильника. Такі моделі не дорогі в ціні. Однак їх складніше чистити від накипу, оскільки на відкритій спіралі утворюється більше нальоту, ніж на дисковому нагрівачі. Важливий момент: спіраль обов'язково повинна бути повністю покрита водою. Мінімальна кількість води для кип'ятіння - 0,3-0,5 літрів.
Прихована спіраль захована під металевим диском - «дном» чайника / Термопот. Моделі з прихованим нагрівальним елементом легше миються. Мінімально нагрівають стакан води. Їх недоліки полягають в галасливій роботі і в споживанні більшої кількості електроенергії. Вартість на 5-10% перевищує номінальну вартість моделей з відкритою спіраллю.
Потужність електрочайників
Чим більше потужність, тим швидше нагрівається вода. Оптимальний показник для дволітрового чайника - Потужність 2200 Вт. Для Сушка для значення нижче, так як в режимі підтримки температури витрачається менше енергії.
Чим об'ємніше прилад, тим більше енергії він споживає. Відповідно, його потужність вище. При виборі чайника електричного, врахуйте: порівнювати моделі за потужністю можна тільки в тому випадку, якщо у них однаковий обсяг.
Стандартної потужністю для приладів в 1.7 літрів вважають Потужність 2000 Вт. Деякі виробники пропонують аналогічні моделі з потужністю 3000 Вт. Такий чайник краще не купувати, якщо в мережі вашого будинку часті перепади напруги або погана проводка.
Матеріал фільтра
У електрочайника використовуються змінні фільтри. Їх виготовляють з дрібної нейлонової сіточки. Зустрічаються так само металеві та позолочені фільтри.
Металеві фільтри довговічніше нейлонових. Електрочайник з позолоченим фільтром коштує дорожче інших. Виробники переконують, що на таких фільтрах осідає менше накипу.
Матеріал корпусу електрочайників
Корпуси електрочайників бувають пластиковими, скляними, металевими, керамічними та з нержавіючої сталі.
Пластик - недорогий і міцний матеріал. Його застосовують для виготовлення корпусу в різних варіаціях кольору і рівня прозорості. До відома: дешеві види пластика з часом втрачають свої властивості, стають крихкими або тьмяними.
Скляні моделі вважають найбільш екологічно безпечними. Однак такі чайники вимагають до себе дбайливого ставлення та догляду. Електрочайник зі скляною колбою стане прикрасою кухні.
Прилади, корпус яких виготовлений з металу і нержавіючої сталі, вдало вписуються в інтер'єр будь-якої кухні. Вони дорожчі, ніж пластикові моделі, але міцні. Недоліком є відбитки пальців та інші забруднення на полірованій поверхні приладу.
Керамічні електрочайники - стильні, не іржавіють, легко миються. Мають оригінальні малюнки на корпусі. Тихо працюють при нагріванні води. Мають підвищену крихкість.
Додаткові функції електрочайника
6 корисних функцій електроприладу: