Миші комп'ютерні






Популярний сучасний інструмент управління комп'ютером - мишка комп'ютерна - виявилося настільки вдалим пристроєм, що користувачі вже практично не помічають його в процесі роботи за ПК. Просто спробуйте відключити миша і погортати електронні листи на пошті, провести розрахунки в офісному додатку або пошукати щось в мережі. Відразу стане очевидним, наскільки незамінний цей девайс. Навіть альтернатива в ролі тачпада на ноутбуці здається сумнівною і явно поступається в зручності. Але приступивши до вибору потрібної моделі, ви можете переконатися, наскільки різноманітні моделі випускають виробники маніпуляторів. Як же вибрати саме «свою» мишку для комфортної роботи?
По-перше, є ряд базових характеристик, які потрібно врахувати перш, ніж купити мишку для комп'ютера. Така підготовка допоможе зорієнтуватися в практичних властивостях кожної моделі: способи підключення, тип, функціональність, розмір і форма корпусу. Дотримання цього правила дозволить вибрати максимально відповідну і відповідну очікуванням миша.
По-друге, слід робити покупку в залежності від того, в якому режимі маніпулятор буде використовуватися. Коли підходящим варіантом буде звичайна модель зі стандартними функціями, а коли потрібні більш доступного режиму?
Світлодіодна оптична - найпопулярніше рішення. Серед переваг: висока точність, чутливість, легкість. І якщо чистка в цілому не потрібно, то наявність килимка - обов'язково. Оскільки на дзеркальній або поверхні з металу вона працює погано.
Лазерна оптична - миша для комп'ютера більш вдосконаленою версією світлодіодним моделі. Вона менш енергозатратна і функціонує на будь-яких поверхнях.
Сенсорна - має подібності зі звичайною мишкою, але замість коліщатка прокрутки і кнопок у неї сенсорна панель. Цей тип управління трохи незвичний, але пристрій виглядає ефектно, та й коштує дорого.
Трекбол - курсором можна управляти через обертання кульки. Ці моделі головним чином використовуються при роботі з програмами обробки графіки, оскільки переміщення курсора можна контролювати дуже точно.
Для ноутбука - звичайна модель в більш легкому і компактному вигляді. Іноді присутня механізм згортання дроти прямо в корпус або в футляр. Зазвичай вибрати і купити миша цього типу досить легко, тим більше що часто вона йде прямо в комплекті з ноутбуками.
Традиційні оптико-механічні та механічні мишки мають спеціальний кулька, при обертанні він управляє курсором на екрані. У моделей оптичного типу є светоприемник і світловипромінювач - вони фіксують переміщення пристрою по поверхні. Такий варіант вважається більш універсальним і придатним для повсякденних завдань, з мінімальним ризиком вийти з ладу.Залежно від способу підключення, мишки для комп'ютера об'єднуються в 2 групи: провідні і бездротові. Підключення дротяних виконується безпосередньо через порт PS / 2 або USB - його підтримують майже всі сучасні материнські плати. Бездротові пов'язані з ПК за допомогою радіочастотних передавачів, Bluetooth і інфрачервоного порту.
Радіоканал - найпоширеніші і зручні, оскільки сигнал передається на великий радіус (до декількох десятків метрів), незалежно від наявності перешкод.
Bluetooth - підключення має схожі переваги. Хоча, радіус в цьому випадку досягає лише 10 метрів, а також обов'язкова наявність вбудованого блютуза.
Wi-Fi - мишка, яка працює на батарейці чи на власному акумуляторі. Так що, купити комп'ютерну мишу цього типу досить для дуже довгої роботи, а для підключення потрібен лише вбудований модуль Wi-Fi в комп'ютер.