Регулярний догляд за холодильником - гарантія довгої служби
Чистіть гумові прокладки холодильника
Регулярний догляд за холодильником - гарантія довгої служби навіть після закінчення терміну дії гарантійного талона. Недостатньо протерти поверхні полиць і дверцята. Вимити ніші - теж півсправи. Потрібно також стежити за станом ущільнювача на дверцятах агрегату.
Найчастіше про гумові прокладки навіть не згадують. Але ж саме там накопичується велика частина шкідливих бактерій.
Гумовий ущільнювач страждає через кілька причин:
- пролитої рідини і крихт, які провокують процес гниття. Характерна ознака - неприємний запах в холодильнику.
- деформації, втрати еластичності. Гумові ущільнювачі тримають температуру агрегату. Якщо прокладки починають відходити, продукти передчасно псуються.
- накопичення бруду: не тільки харчового, а й пилу, сміття та інших відходів. Їх ми зазвичай прибираємо з полиць, але забуваємо про важкодоступні гумки.
Тому необхідно строго стежити за чистотою цієї деталі. Є кілька способів зробити це швидко і якісно:
- мильний розчин. Нанесіть рідке мило або засіб для миття посуду на м'яку сторону вологої губки і акуратно видаліть бруд. Велика кількість води допоможе розчинити зайве.
- содовий розчин. Вірний помічник для дезінфекції та усунення запахів. Для прибирання - досить розчинити в невеликій кількості води дві столові ложки соди. Змочуйте губку в отриманому розчині і ретельно промийте гумки.
- куплені засоби. Будь-який засіб для видалення кухонного жиру підійде для очищення гумових прокладок.
Для підтримки чистоти рекомендується чистити холодильник не менше ніж один раз на місяць. Додаткова процедура - обробка гліцерином. Засіб врятує від висихання і втрати еластичності. Можна наносити нерозбавлений гліцерин прямо на губку.
Корисна порада: уникайте попадання оцту та інших кислот на ущільнювач, ці речовини руйнують структуру матеріалу.