Як обрати пральну машину?
Пральна машина, безумовно, одна з найнеобхідніших помічниць в будинку. Уявити собі ведення господарства без цього корисного пристрою не те що важко, а практично неможливо. Слава винахідникам, жахи ручного прання залишилися далеко в дрімучому минулому, і сьогодні ми можемо вибирати з величезного різноманіття пральних машинок різних типів і багатств функціоналу.
Тип машин
Крім стандартних, звичних нам пральних машин, існують компактні пральні машини, а так само сушильні автомати і пральні машини з сушкою. Сушильні автомати, в середньому, коштують стільки ж, скільки звичайна пральна машина, і характеризуються типом сушки і обсягом завантаження. Певним компромісом між пральною машиною і комплектом, що складається з пральної та сушильної машини, є пральна машина з сушкою. Такі машини трохи більше і дорожче звичайних пральних машин, проте компактніше і дешевше, ніж комплекти з пральної та сушильної машини. В даному огляді ми детальніше розглянемо найпоширеніші типи машин: повно габаритні, вузькі, і машини з вертикальним завантаженням.
Тип завантаження
Існує два типи завантаження білизни в машину - вертикальна і фронтальна. Вертикальна система має на увазі завантаження білизни через люк, розташований на верхній панелі корпусу машинки, фронтальний - через круглий люк, розташований спереду. Машини з вертикальним завантаженням більш компактні, і для завантаження білизни не доводиться присідати або нахилятися, що може бути нелегко для людей похилого віку. Крім того, в машинах з вертикальним завантаженням є одна важлива перевага - на відміну від машин з фронтальним завантаженням, Ви можете в будь-який момент зупинити прання, щоб завантажити додаткове білизна, якщо виникла така необхідність.
Вбудована або окремо стояча
Вбудовувані пральні машини бувають двох типів: вбудовані і ті що вбудовуються під стільницю. Другий тип відрізняється тим, що має знімну верхню панель, яку можна замінити на стільницю кухонного гарнітура. Вбудовані ж повністю ховаються за панелями кухонних меблів. За функціональної частини вбудовуються машини нічим не відрізняються від своїх окремо стоячих аналогів, крім наявності одного важливого переваги. За рахунок того, що вбудовані пральні машини жорстко кріпляться до внутрішніх поверхонь, вони набагато менше шумлять і вібрують.Однак варто врахувати, що вбудовані машини, як правило, трохи дорожче, ніж окремо стоячі машини з таким же функціоналом.
Габарити і максимальне завантаження
При покупці пральної машини необхідно врахувати по-перше розміри місця, де буде стояти машина, і по-друге - бажаний обсяг максимального завантаження, тобто максимальна вага сухої білизни, при завантаженні якого прання буде відбуватися без втрати якості.
Пральні машини з вертикальним завантаженням мають стандартні габарити (ВхШхГ): 85-90x40x60 см., І обсяг завантаження становить, як правило, 5-6 кг.
Пральні машини з фронтальним завантаженням бувають декількох типів: повноцінні, вузькі і компактні. Повногабаритні машини мають приблизно такі габарити (ВхШхГ): 85х60х52-60см. Вузькі трохи менше по глибині - 32-45 см, але по висоті і ширині, як правило, такі ж, як і повноцінні. Компактні машини від інших відрізняються меншими габаритами і меншою місткістю - не більше 3,5 кг.
Клас прання / віджиму / енергоспоживання
Ефективність прання характеризує ступінь видалення забруднень з речей, і маркується латинськими буквами від А до G. На сьогоднішній день, практично всі машини характеризуються класами А і В, що говорить про високу ефективність прання, в поєднанні з дбайливим ставленням до тканин. Ступінь ефективності прання визначається шляхом порівняння показників кожної конкретної моделі до показників ефективності еталонної машини. Класи А і В мають такі індекси ефективності прання:
клас ефективності індекс ефективності
A > 1,03
B 1,03 ... 1,00
Віджимання характеризуються двома параметрами - кількістю оборотів (швидкістю) і ступенем ефективності.
Якщо орієнтуватися на кількість оборотів при віджиманні, то варто врахувати, що при пранні ніжних тканин варто виставляти не більше 400 оборотів в хвилину (об / хв), при пранні бавовни досить 800 об / хв, а швидкість вище 1000 об / хв підходить в основному для махрових виробів - халатів, махрових простирадл та рушників.
Ступінь ефективності віджимання маркується так само, як і ефективність прання - латинськими буквами від А до G, проте в сучасних моделях пральних машин зазвичай буває не нижче класу C. Ефективність віджимання вказує на вологість білизни після віджимання. Чим нижче рівень залишкової вологості, тим менше води міститься в тканині і тим швидше білизна висохне. Індекс ефективності розраховується зі співвідношення ваги води, що залишилася в тканині після віджимання, до ваги сухої тканини і класифікується наступним чином:
клас ефективності Індекс ефективності%
A <45
B 45 ... 54
C 54 ... 63
Клас енергоспоживання вказує на ступінь економічності пральної машини і маркується тими ж латинськими буквами A-G, де А - найекономніший показник, а G - показник високої витрати енергії. Сучасні пральні машини характеризуються, як правило, класом енергоспоживання не нижче В. Нормами ЄС встановлені наступні співвідношення між рівнем енергоспоживання пральної машини і класом енергоспоживання, який присвоюється їй за результатами випробувань:
клас енергоспоживання Витрата електроенергії, кВт / кг
A + <0,17
A 0,17 ... 0,19
B 0,19 ... 0,23
Практично всі моделі пральних машин, представлених на сьогоднішній день на ринку мають плюс-мінус однакові показники ефективності прання / віджиму і класу енергоспоживання, в зв'язку з чим, основними критеріями при виборі машини є її габарити, обсяг і тип завантаження, а також набір програм.
Програми прання
Програми зазвичай орієнтовані на тип тканин - «Бавовна / Льон», «Синтетика», характер прання виробів - «Верхній одяг», «джинси», «сорочки», а також характер прання - наприклад, «Швидке прання», «Половина завантаження» , «Прання з режимом додаткового полоскання», «Замочування та сильне забруднення». При виборі пральної машини краще звертати увагу на такий набір програм, яким Ви будете користуватись, оскільки кількість програм безпосередньо впливає на ВАРТІСТЬ машини. Найбільш оснащення в програмному плані, а відповідно, и найдорожчих машинами вважаються моделі з більш ніж 20-ю програмами.
Тип управління і дисплей
Від того, яким чином в машині представлено управління, залежить зручність її використання. У пральних машинах управління буває двох типів: механічне та електронне. Машини з механічним типом управління мають на панелі управління кілька поворотних перемикачів, за допомогою яких виставляються параметри прання - тип тканини, температура води, кількість обертів.
Електронне управління має на увазі можливість більш спрощеного і розширеного контролю. Електронний програматор автоматично задає параметри прання: температуру, віджимання, кількість полоскань. Машини з електронним управлінням зазвичай оснащені ще і дисплеєм, за допомогою якого легко стежити за ходом прання. На дисплеї відображається інформація про вибрану температуру, що виконується в даній ділянці програми, скільки часу залишилося до кінця прання. Крім того, можна регулювати параметри заданої програми, наприклад змінювати температуру води або кількість оборотів, або ставити свої власні програми.
Машини з електронним управлінням дорожче, ніж з механічним, проте вони більш економно витрачають електроенергію і воду.
Бак і барабан
Основний простір пральної машини займає бак - ємність, всередині якої під час прання обертається барабан з білизною. Баки бувають з нержавіючої сталі або з композитних матеріалів. На матеріал, з якого виготовлений бак, потрібно звернути особливу увагу. Нержавіюча сталь вважається більш надійним і довговічним матеріалом, проте машини з баками з нержавійки є самими гучними. Композитні матеріали (карборан, полінокс, полиплекс і ін.) Вважаються менш якісними, проте менш шумні за рахунок поглинання вібрацій, до того ж характеризуються достатньою зносостійкістю.
Усередині бака кріпиться барабан. Барабан є основним елементом пральної машини, в якому, власне і проводиться прання. Барабан завжди виконується з нержавіючої сталі. Для підвищення ефективності прання, барабани зазвичай мають на внутрішній поверхні спеціальні перемішуючі ребра
Сподіваємося, що цей матеріал допоможе Вам визначитися з вибором моделі вашої нової пральної машини.
Вдалої Вам покупки!
Переходь Пральні машини