Як обрати холодильник?
Сьогодні важко уявити собі дім, у якому б не було холодильника. У деяких домівках їх навіть по два. Але от як правильно обрати холодильник так, аби він прослужив якомога довше та якісно виконував свою роботу – знає не кожен. Саме це сьогодні вам розповість АССОЛЬ. Читай далі.
На що звернути увагу під час вибору холодильника?
Типи, габарити, дизайн
Вибираючи холодильник, варто визначитися з його типом за низкою характеристик:
• Кількість камер: однокамерний (іноді містить у собі невелике морозильне відділення), двокамерний (по одній холодильній та морозильній камері – найбільш поширений тип для дому), три- й чотирикамерний, або багатокамерний.
• Кліматичний клас, що визначає умови експлуатації холодильника: N (нормальний, від +16 С° до +32 С°), SN (субнормальний, від +10 С° до +32 С°), Т (тропічний, від +18 С° до +43 С°), ST (субтропічний, від +18 С° до +38 С°). Дуже часто холодильники мають об’єднаний клас, наприклад SN-T, що робить їх більш універсальними.
• Компресор: лінійний або інверторний; останній більш енергоефективний і тихий, але прилади з ним дорожчі. Холодильник може мати один або два компресори: у кожного варіанта свої переваги й недоліки, але загалом два компресори підвищують зручність керування приладом.
• Рівень шуму: холодильник, рівень шуму якого не перевищує 45 дБ, вважається достатньо тихим для дому (40 дБ – рівень шуму в бібліотеці).
• Тип керування: електромеханічне або електронне.
• Вид розморожування: ручне, крапельна система (волога стікає по спеціальних каналах на задній стінці в піддон), технологія LowFrost (менше накопичення льоду в морозильній камері, простіше розморожування), технологія NoFrost (сухе заморожування, паморозь не утворюється).
• Для великих домівок найкращим рішенням може бути придбання двох окремих приладів: холодильної шафи та морозильної камери , адже це забезпечить найбільший простір для охолодження і заморожування продуктів. Такі агрегати, як і комбіновані холодильно-морозильні прилади, поділяються на два загальні типи: окремовстановлювані та вбудовувані. Вбудований холодильник – найкращий варіант для збереження суцільності фасаду кухні.
Розміри холодильників
Окремовстановлювані комбіновані прилади зазвичай представлені в ширшому асортименті, ніж вбудовувані, та можуть бути кількох типів: з морозильною камерою знизу або зверху, а також збоку та відрізняються за габаритами:
- стандартні моделі з верхньою або нижньою морозильною камерою завширшки 60 см та різної висоти;
- широкі моделі типу Side-by-Side завширшки 90 см і більше, у яких вужча морозильна камера розташована збоку від ширшої холодильної, «у весь зріст» приладу;
- моделі великого розміру: XL та XXL завширшки 70 см і 86 см відповідно та висотою від 186 см – чудова альтернатива приладам Side-by-Side, що часто не поступається їм за корисним об’ємом.
Якщо габарити холодильника для вас не мають принципового значення, у виборі потрібної моделі можна орієнтуватися на корисний об’єм приладу. Загалом, для однієї людини достатній об’єм холодильника – 100 літрів, для двох – 150, відтак плюс 50 літрів на кожного додаткового члена родини. Звісно, все залежить від індивідуальних потреб та стилю.
Холодильники з морозильною камерою найчастіше представлені у традиційному білому і чорному кольорах, а також у кольорі нержавіючої сталі.
Енергоефективність
На холодильник припадає значна частка загального обсягу спожитої електроенергії у домі, і що більший він, то більше споживає. Тому, коли йдеться про вибір холодильника, поради майстрів збігаються: краще обирати модель найвищого класу енергоефективності, особливо якщо вам потрібен великий прилад. Загалом же сучасні холодильники представлені переважно у трьох класах за обсягом енергоспоживання:
• прилади класу A+++ є найбільш енергоефективними;
• холодильники в класі A++ можуть заощаджувати до 20% більше електроенергії, ніж прилади класу А+;
• холодильники класу A+ можуть споживати майже вдвічі більше електроенергії, ніж прилади класу A+++.
Крім того, у найкращих холодильниках є також спеціальні функції для заощадження електроенергії та підвищення зручності користування. Наприклад, енергозбережний режим «Відпустка»: активуйте його, коли їдете з дому на тривалий час і температура у холодильній та морозильній камерах підтримуватиметься на максимально припустимому рівні з низьким споживанням електроенергії. Це збереже продукти, придатні для тривалого зберігання і перешкодить появі неприємного запаху, що буває, якщо прилад вимкнути.
Ще одна корисна характеристика – світлодіодне освітлення, яке, на відміну від традиційних лампочок у холодильнику, також сприяє заощадженню електроенергії, до того ж воно покращує оглядовість усіх продуктів та працюватиме впродовж усього терміну служби приладу.
Додаткові технології холодильників
Технологічне наповнення холодильників
Коли йдеться про збереження свіжості продуктів, «забагато» не буває. У холодильниках для цього може бути низка технологій, залежно від моделі.
• Система багатопотокового охолодження для рівномірної циркуляції холодного повітря по всій холодильній камері, а отже – швидшого охолодження продуктів на всіх рівнях та довшого їх збереження.
• Датчики для температурної саморегуляції холодильника: температура всередині приладу автоматично налаштовується відповідно до змін зовнішніх умов, наприклад, якщо прилад нагрівається на сонці. У такий спосіб забезпечується постійна температура в холодильнику і сталі умови зберігання продуктів.
• Фільтр для нейтралізації запахів у холодильнику – забезпечує свіжість повітря.
• Функції швидкого заморожування та охолодження – особливо корисні під час закладання великої кількості свіжих продуктів.
На що ще звернути увагу, оглядаючи холодильник?
Отже, якщо ви визначилися з типом і основними характеристиками потрібного вам приладу, про які йшлося вище, варто звернути увагу на кілька «дрібніших» деталей, щоб забезпечити собі максимально комфортне користування приладом.
• Навішування дверцят: зазвичай воно правостороннє, та часто пропонується можливість перенавішування, що надасть більше свободи в розміщенні приладу у випадку перестановки чи переїзду.
• Можливість регулювання передніх ніжок за висотою і ролики ззаду – також зручно для розміщення і переміщення приладу.
• Ручки дверцят: вертикальні чи горизонтальні, приховані чи такі, що виступають, – залежно від ваших уподобань та вільного простору.
• Можливість висування ящиків та полиць навіть коли дверцята відчинені лише на 90° – спеціально продумана конструкція деяких моделей, що дає змогу встановлювати холодильник майже впритул до стіни або шафи.
• Полиці мають бути прозорі, із загартованого або міцного скла, та повинні переставлятися за висотою і легко висуватися для кращої оглядовості.
• Завжди стане в пригоді окрема хвиляста полиця або підставка для пляшок: бляшанки й пляшки надійно лежатимуть на ній, не займатимуть місце на інших полицях або дверцятах, і їх буде зручно діставати.
• Наявність у морозилці прозорих ящиків для заморожування – в них зручно складати продукти, а за потреби можна вийняти й звільнити місце для великих предметів.
Холодильники від АССОЛЬ можна придбати ТУТ.
АССОЛЬ – техніка для всієї родини