Дайджест від АССОЛЬ:
10 неймовірних запитань та ще більш неймовірних відповідей на них
Чому рейсові літаки літають не по найкоротшому маршруту❓Чому людина не пам'ятає моменту засинання❓Чому алкоголь калорійний, якщо в ньому немає білків, жирів і вуглеводів❓
Читай далі.
Чому сніг скрипить під ногами❓
Сніг складається з крижаних кристалів - сніжинок. Між ними багато повітря. Під тиском сніг ущільнюється, повітря з нього видавлюється, сніжинки труться одна об одну і ламаються, видаючи під час цього звуки, які сприймають як скрип. Але звуки чутні не завжди. Коли мороз не дуже сильний, поверхня сніжинок покрита тонким шаром рідкої води. Вода глушить звук, тому гучний скрип чути тільки в морозну погоду.
Чому швидкість на морі вимірюється у вузлах❓
Щоб визначити довготу, древні моряки розраховували, як далеко вони відплили за певний проміжок часу. Для цього вони користувалися спеціальним пристосуванням - «лагом». Це була звичайна колода, до якої прив'язували мотузку. Лаг викидали за борт з корми корабля і чекали поки мотузка натягнеться.
Через рівні проміжки по всій довжині мотузки були зав'язані вузли. Моряк, опускаючи мотузку, вважав, скільки вузлів пройшло через його руки за певний час. Так розраховувалася швидкість корабля.
Чому жителі острова Балі відзначають День тиші❓
У кінці березня на острові Балі в Індонезії традиційно відзначають свято - День тиші. Індонезійці вірять, що в цей день для нечистої сили відкриті двері у світ людей і духи під руку з демонами без докорів сумління творять свої чорні справи. Побоюючись демонів, індонезійці проводять цей день вдома, у повній тиші, намагаючись звести ймовірність зустрічі з нечистю нанівець. Вулиці населених пунктів порожніють, у містах на цей час вимикають вуличне освітлення, практично не працює транспорт, а єдиний аеропорт острова в цей день закритий. Туристичні компанії попереджають туристів, що в цей день їм, швидше за все, не вдасться вийти з готелю, поліція попросить їх повернутися назад.
Чому англійці йдуть не прощаючись❓
Так вирішили французи.
Англійці в таких випадках кажуть: піти по-французьки. Цей вислів з'явився в англійській мові в XVIII столітті: нібито у Франції було заведено йти з балів та інших світських заходів непомітно для господарів. Згодом французи стали говорити, що не прощаючись йдуть англійці (у французькому цей вислів відомий з кінця XIX століття).
Чому у болгар кивок голови в знак згоди означає "Ні", а в різні боки - "Так"❓
Це одна з національних особливостей болгар. Існує думка, що ця невідповідність слів і жестів пішла ще з часів болгаро-турецьких конфліктів. Нібито турки, приставляючи до горла ніж, запитували, відрікається чи болгарин від віри православної. Як тут бути? Якщо похитав головою вліво-вправо в знак заперечення - сам собі перерізав горло. А от якщо кивнути нагнувши голову - залишишся живим.
Чому людина не пам'ятає момент засинання❓
Через короткочасну пам'ять мозку перед сном.
Людина не запам'ятовує того що відбувається за 5 хвилин до сну. У процесі сну у нас відключається довгострокова пам'ять. Наприклад, якщо розбудити сплячу людину і щось у неї запитати, а після цього вона засне менше ніж за 5 хвилин, то після пробудження вона нічого не пам'ятатиме про розмову.
Чому рейсові літаки літають не по найкоротшому маршруту❓
З міркувань безпеки.
Над сушею маршрути прокладають по коридорах через фіксовані географічні точки, задані системою управління повітряним рухом. Це гарантує захист лайнерів від зіткнень, а також від потрапляння в небезпечні та заборонені зони. Крім того, є межа віддалення літаків від запасного аеродрому. Наприклад, дводвигунні машини, як правило, не повинні віддалятися від нього більше ніж на 60 хвилин польоту на одному двигуні.
Чому алкоголь калорійний, якщо в ньому немає білків, жирів і вуглеводів❓
Тому що в організмі спирт розщеплюється.
Ми справді отримуємо велику частину життєвої енергії з білків, жирів і вуглеводів. Але організм здатний розщеплювати й інші речовини: деякі органічні кислоти, а також спирти, зокрема, етиловий. Фермент алкогольдегідрогеназа, присутній у клітинах печінки, окислює етанол до оцтового альдегіду, після чого інший фермент окислює це з'єднання до оцтової кислоти.
Чому тексти в газетах пишуть колонками❓
У 17 столітті газети в європейських країнах коштували досить дорого. Щоб виправдовувати ціну, у газетах намагалися розміщувати якомога більше матеріалу. Під час друкування газет застосовували досить дрібний шрифт. У той час і з'явилися колонки, які використовували для полегшення читання представленого матеріалу. Варто врахувати, що текст друкували поспіль. Колонки заповнювалися одна за одною без будь-якої системи. Лише набагато пізніше колонки стали виконувати функції організації матеріалу.
Чому після тренувань м'язи збільшуються в об'ємі❓
Під час навантаження в м'язі відбуваються розриви окремих волокон, руйнуються зовнішні клітинні мембрани, що призводить до виділення сигнальних речовин. Під їхнім впливом клітини м'язової тканини (міобласти) починають активно ділитися і перетворюватися в скоротливі клітини (міоцити). Число міоцитів зростає, збільшується їхній розмір, оскільки частина міобластів зливається з міоцитами, які вже існують. М'яз стає об'ємнішим.
Цю та ще мільйони гігабайтів корисної та цікавої інформації можна завантажити на різноманітні накопичувачі інформації, аби не зберігати все це у своїй голові.
Знаєте де шукати флешечки? Правильно! У магазинах та на сайті АССОЛЬ!
АССОЛЬ – магазин техніки для всієї родини