Не на один сезон: як подовжити життя улюблених речей?
Поради від АССОЛЬ
Модні тенденції змінюються чи не щодня, але це не привід щосезону викидати все, що у тебе є. Збереження старих речей – не тільки спосіб заощадити, а й виробити свій, неповторний стиль. Купуючи одяг ми всі сподіваємося, що речі прослужать нам довго. Для цього потрібно знати як правильно за ним доглядати. АССОЛЬ розповість вам про секретики догляду за улюбленими сукенками та сорочками та способи подовжити їм життя.
Щоденний догляд
Щоб одяг мав презентабельний вигляд та довго служив, за ним потрібно регулярно доглядати. Навіть мінімаліст повинен мати, принаймні, по кілька екземплярів кожного елементу одягу у своєму гардеробі (2 пари джинсів, 2 базові білі блузи чи сорочки і т.д.). Замість того, щоб носити джинси щодня, дайте їм трохи відпочити та одягніть сьогодні, приміром, улюблені спортивки чи спідницю, якщо ви панянка. Це стосується і сорочок, і светрів, і взуття.
Не забувайте регулярно провітрювати шари та комоди з одягом. Добре подбайте про відповідний порядок у шафі. У шухлядах та комодах можна використовувати органайзери, які допоможуть вам підтримувати порядок. Вішаки: одяг потрібно сортувати у шафі на вішаках, залежно від довжини – від довгих до найкоротших. Дуже важливим є наявність простору у шафі. Одяг повинен висіти на вішаках не занадто щільно, щоб не пом'явся та аби попередити появу молі.
Вішаки відіграють важливу роль. Надзвичайно важливим є їхній розмір. Занадто великі або занадто малі, можуть призвести до деформації одягу. Потрібно звернути увагу на їхнє закінчення (бажано округлі) та матеріал з якого вони виготовлені. Найкращі вішаки дерев'яні, добре відполіровані. Вони не псують делікатних тканин та мають симпатичний вигляд у шафі.
Всупереч поширеній думці, не всі речі повинні висіти на вішаках. Піджаки, сорочки, пальта, куртки та сукні, безумовно, варто повісити, а от важкий вовняний светр краще акуратно скласти і покласти на полицю, щоб він не розтягнувся під впливом власної ваги.
Добре придбатити чохли на елегантний одяг, зимові речі, костюми або святкові сукні. Чохли не тільки захистять одяг від пилу, але й від молі.
Обов'язково потрібно придбати бритву для одягу та спеціальний ролик для чищення. Бритва відмінно освіжить пальта та светри, які мають схильність до утворення ковтунців. Ролик дозволить швидко і ефективно видалити з одягу небажану шерсть, ворс, ковтунці або волосся.
Будьте обережні з косметикою. Тканину можуть забруднити не тільки кольорові рум'яна, але й креми або антиперспіранти.
Прання одягу
Під час прання обов'язково потрібно дотримуватися інструкцій виробника (вони є на етикетці). Як правило, це інформація про види прання та температуру води. Якщо на етикетці (символ з мискою води), зображений малюнок з рукою, це означає, що одяг можна прати тільки вручну. Температура на символі означає максимальну температуру, за якої можна прати одяг.
Якщо на етикетці ми знайдемо розташовану у колі літеру P або F, то цей одяг призначений для хімічної чистки. Це дуже важливо для підтримки правильної форми піджака, пальто чи куртки. Особливо обережним слід бути під час використання засобів для відбілювання. Намагайтеся не перестаратися з їхнньою кількістю. Обов'язково зверніть увагу на етикетку з трикутником – тільки такий одяг ви можете відбілювати.
Температура води під час прання дуже важлива якщо ви маєте справу із яскравим та барвистим одягом. Занадто висока може зробити речі бляклими.
Ефект прання залежить від мийних засобів. Варто придбати порошки та гелі, придатні для прання окремо білих та кольорових тканин. Для цього добре підходять спеціальні капсули, які допоможуть речам зберегти колір та ополіскувачі, які пом'якшують воду та надають одягу свіжий аромату. Варто пам'ятати про те, що ополіскувачі не застосовують під час прання спортивного одягу та термобілизни. Якщо на одязі є стійкі плями, їх варто запрати з прямовивідником чи милом перед пранням.
Одяг у пральній машині можна захистити від механічного пошкодження. Всі замки, липучки та гудзики необхідно застебнути перед тим, як відправляти одяг у пральну машину. Щоб речі не полиняли та зберегли свій колір виверніть одяг. Особливо гарною ідеєю для білизни, шнурків і одягу з делікатних матеріалів, є спеціальні мішки для прання.
Старий, перевіренний спосіб для прання - сортування білизни на чорне та біле, а також за якістю тканин, з яких вона виготовлена. Якщо у пранні є одяг з різних матеріалів, то для прання варто вибрати одну з мінімальних температур вказаних на етикетці. Не можна щоб білизни було дуже багато: що більше одягу у машинці, то гіршим буде ефект від прання. Також є ризик, що порошок не вимиється та залишиться на одязі.
Такі делікатні тканини, як шерсть або шовк, вимагають ручного прання. Перед тим, як покласти їх у теплу, НЕ ГАРЯЧУ, потрібно розчинити у ній засіб для прання (можна використовувати спеціальну рідину, мило або мильні пластівці). Одяг треба добре намочити, а потім, залежно від тканини, злегка потерти, уникаючи сильного викручування.
Сушка
Насамперед треба постаратися, щоб білизна не дуже довго лежала у пральній машині, а перед розвішуванням одягпорібно злегка струсити. Сорочки і піджаки варто сушити на добре відполірованих, пластикових вішалках з м'яко закругленими кінцями. Светри добре розправити та сушити на плоскій поверхні, щоб вони не розтягнулися під своєю вагою, прищіпки найкраще чіпляти на шви, щоб на тканині не залишилися відбитки.
Під час сушіння слід уникати вивішування одягу на сонце. Щоб речі не вигорали, краще усього їх сушити на виворіт, у тіні або із відчиненим вікном.
Рекомендації для сушіння можна знайти на етикетці одягу. Способи сушіння визначені на позначці квадратами. Коло у квадраті - допускається сушіння у барабані пральної машини.
Прасування
Слід прислухатися до рекомендацій із прасування одягу. Виробник, як правило, позначає прасування символом з праскою, на якому розташовані чорні крапочки. Що більше їх, то вище температура прасування. Одна крапочка - температура до 110 градусів (прасування синтетичних тканин, наприклад, поліестеру), дві – 150 градусів, а три – 200 градусів (наприклад, льон). Для найкращого захисту тканини, краще прасувати навиворіт, найбільш тонкі тканини, можна прасувати через рушник або серветку.
Щоб тканина добре випрасувалась можна використовувати пар.
Прасування рекомендують починати з коміра та рукавів, а вже потім переходити до передньої та задньої частини виробу. Після прасування виріб спочатку варто помістити на вішалку, а коли він охолоне заховати у шафу або надягати, завдяки цьому виріб довше збереже бажаний вигляд.
Види тканин та догляд за ними
Синтетичні волокна, такі як поліестер, нейлон, эластан, як правило, стійкі, довговічні, не мнуться, прасувати ці тканини потрібно за низької температури та не застосовувати пар.
Одяг з ацетату та віскози теж вимагає певної температури, а прасувати її потрібно через рушник або серветку.
Натуральні - бавовна та льон потребують для прасування вищої температури. Існує думка, що денім, з якого пошиті джинси характеризується своєю міцністю та про нього теж треба гарно дбати.Краще усього їх прати, сушити та прасувати навиворіт, щоб довше зберегти колір.
Делікатні - вовна та кашемір погано переносять прання, тому їх потрібно обмежити до мінімуму. Щоб підтримувати ці тканини у чистоті, їх треба добре провітрювати. Враховуючи властивості вовни, поверхневі забруднення та плями, можна легко видалити вологою серветкою або акуратно змити. Якщо прання необхідне, то потрібно пам'ятати, що вовняну тканину не можна довго замочувати, сильно терти, під час праннятреба використовувати тільки теплу воду, з делікатними мийними засобами, милом або шампунем.
Особливого догляду потребує спортивний одяг. Куртки з мембраною, що захищає від вітру та дощу, а також термобілизну, варто чистити спеціальними засобами. Потрібно уникати ополіскувачів та дотримуватися рекомендацій щодо прання. Як правило, спортивні куртки краще прати один раз у сезон, а нижню білизну оновлювати під час кожного тренування.
АССОЛЬ не тільки дає вам гарні поради, а ще й забезпечує всім необхідним, аби ви легко та швидко прали, прасували, сушили та чистили одяг. Машинки, праски, відпарювачі, дошки для прасування та тримери для тканин ви знайдете тут assol.in.ua
АССОЛЬ – техніка для всієї родини