При виборі нового ноутбука кожен з нас бажає вибрати найкращу модель за найвигіднішою ціною. Як правильно купити ноутбук так, щоб не відволікатися на яскравий дизайн, непотрібні функції або переоцінений бренд.
Покупка найдешевшого ноутбуку:
Звичайно, всі хочуть заощадити і взяти "що-небудь" подешевше. Але запам'ятайте: дешевий ноутбук - це завжди компроміс. Може бути гарний дизайн, але слабка апаратна начинка, багато пам'яті, але бюджетний процесор, великий екран, але жахливої якості матриця.
Якщо все ж зупинилися на дешевому бюджетному сегменті, то серйозних завдань на такий ноутбук не покладайте - максимум такий лептоппідійде для серфінгу в інтернеті, роботі з документами або перегляду фільмів. Але не одночасно! Справа в тому, що у найдешевших ноутбуків, як правило, коштує всього 2 ГБ оперативної пам'яті, якої ледь вистачає, щоб відкрити три вкладки в браузері Chrome.
Таким чином, у вас виявиться система, потужності якої недостатньо для задоволення всіх потреб, і ця проблема буде переслідувати вас до тих пір, поки не настане час знову вибирати ноутбук. Новий дешевий лептоп з більш-менш продуктивною апаратною начинкою, якої вистачить для більшості завдань, зараз вам обійдеться в 6000 гривень - все, що нижче цієї позначки, буде "компромісом".
Економити на пам'яті:
Вибираючи ноутбук, ви повинні розуміти, що вимоги програмного забезпечення до апаратної частини комп'ютерів ростуть з кожним роком. За відомим закону Мура - приблизно на 50% кожні 2 роки. Замість того, щоб купувати ноутбук виключно для ваших потреб "прямо зараз", бажано вибирати модель "на виріст". При виборі лептопа запам'ятайте головне правило: пам'яті багато не буває.
Наприклад, 3-4 роки тому 2 ГБ оперативної пам'яті було мінімальним вимогою для Windows. Воно де-факто залишається і зараз. Однак на практиці програми за цей час збільшили свої вимоги до комп'ютера, і мінімально необхідним обсягом ОЗУ на 2019 рік стало 4 ГБ. Через 3-4 роки мінімальним обсягом для комфортної роботи стане 8 ГБ - це реалії прогресу і його не зупинити.
Що стосується внутрішнього дискового простору, то класичні жорсткі диски вже "минуле століття". Звичайно, їх обсяги побільше, ніж у твердотілих накопичувачів, але різке падіння цін на SSD зараз допоможе вам заощадити. Радимо брати ноутбук саме з SSD накопичувачем, так як ноутбук з ними буде працювати на порядок швидше, навіть найслабший. Однак пам'яті в 128 ГБ вже катастрофічно мало, вибирайте модель на 256 ГБ, а якщо бюджет дозволяє, - то всі 512 ГБ.
Чи варто переплачувати?
Зворотний бік медалі ціни на ноутбуки - переплата. У топового сегмента, як правило, є безліч "зайвих" функцій, які часто виконують роль дорогої декорації: RGB підсвічування, OLED- UHD-екрани з сенсорним управлінням, потужна вбудована акустика, механічні клавіші, тачпади з вбудованим дисплеєм, маловикористовувані порти підключення.
Ще один аспект - переплата за бренд. AppleMacBookPro є лідером за цим показником. Топові моделі цієї компанії досягають цінника в 6000 доларів, де покупцеві буде доступний найпродуктивніший мобільний процесор IntelCore i9, 4 ТБ дискового простору і самий високоякісний екран. Навіть у моделей на Windows 10 подібні характеристики коштуватимуть наполовину дешевше.
Такі дорогі ноутбуки вибирають професіонали, повністю використовують весь потенціал пристрою. Звичайному споживачеві подібний "тюнінг" не потрібен - це зайва трата. Якщо все-таки потрібен Apple, зверніть увагу на MacBookAir - він і дешевше, і компактніше, і легше, а різниці в швидкості середньостатистичний користувач не помітить.
Перевірка перед покупкою:
Перед покупкою обов'язково проведіть необхідний тест-драйв. Перевірте його в тих умовах, в яких вам доведеться працювати. Якщо подорожувати - оцініть габарити і вагу, якщо грати - запустіть продуктивну гру, якщо працювати - переконайтеся, що на екрані все видно, а клавіатура комфортна для набору. Часто в магазинах є тестові стенди, де все це можна перевірити.
Купуючи ноутбук в інтернет-магазині, обов'язково перевірте його на місці, перш ніж платити кур'єру. Зверніть увагу на цілісність упаковки і відповідно до специфікації. Також перевірте, корпус на наявність дефектів: щільно прилягає рамка навколо дисплея, чи немає засвітлень матриці екрана і битих пікселів, чи всі клавіші натискаються, роботу поворотного шарніра кришки і коректну роботу тачпада.
Купуй НОУТБУК тут на assol.in.ua