Підготовка до 1 вересня
Перше вересня - це справжній іспит для батьків на стресостійкість. Чи зуміють дорослі правильно підготувати дитину до школи чи ні? Як показує практика, легше тим сім'ям, де заздалегідь до дня Х складений план дій. Адже підготовка до 1 вересня - відповідальна справа. Варто упустити з плану щось одне - і весь день піде шкереберть. Щоб цього уникнути, ми підготували кілька основних питань, відповівши на які ви зустрінете День знань у всеозброєнні.
Побутові моменти.
Що купити і зробити? Починати приготування краще за один-два місяці. Цього часу буде досить, щоб купити основні шкільні предмети:
1. Рюкзак
Тут важливо підібрати ранець з твердою спинкою, щоб не зіпсувати поставу школяра. Є універсальне правило - вага рюкзака повинна складати приблизно десяту частину від ваги дитини. А при виборі забарвлення і оформлення не забувайте, що у хлопчиків і дівчаток є свої переваги. Зверніть увагу на наявність світловідбивних елементів, так його власник буде помітніше на дорозі
2. Форма: навчальна і спортивна
Повсякденний зовнішній вигляд зазвичай встановлюється дирекцією навчального закладу або приймається на батьківських зборах. У виборі одягу кращий офіційно-діловий стиль і стримані кольори. Важливий момент - тканина костюма повинна бути натуральною. На якість варто звернути увагу і при виборі спортивного одягу. Костюм повинен бути легким, комфортним і дихаючим.
3. Взуття: для навчання, спортивна і змінна
Економити на взуття ні в якому разі не можна. Дитині має бути зручно і комфортно в черевиках або кросівках.
4. Канцтовари
Сформуйте запас зошитів, ручок та інших аксесуарів. Покажіть дитині, де розташовані найближчі магазини, щоб він міг самостійно здобувати потрібні речі.
5. Створіть куточок школяра
Місце має бути добре облаштоване, освітлене. Приберіть всі речі, які можуть відволікати від виконання домашнього завдання.
6. Подбайте про безпеку дитини
Сучасні гаджети і мобільні додатки допомагають батькам завжди бути в курсі того, де знаходиться дитина. Одне з популярних додатків, яке можна встановити на телефон - «Де мої діти». З ним ви завжди будете знати, де знаходиться ваша дитина, у скільки він прийшов / пішов зі школи і що відбувається навколо нього.
Організаційні моменти
Щоб шкільні будні проходили легко і плавно, потрібно допомогти дитині організувати навчальний процес:
1. Привчити школяра до самостійності і дотримання графіка. Відпочинок і розваги повинні чергуватися з виконанням завдань і домашньої роботи. Бажано нормувати день, ставити будильник вранці і в один час лягати спати.
2. Обговорювати з сином або донькою школу. Говорити про те, як вести себе в колективі, про цінності знань і навичок в сучасному світі, про те, навіщо взагалі потрібно ходити в школу.
3. Зустрітися з педагогами. Непогано буде дізнатися побільше про школу, в якій навчається дитина. Вивчіть її історію, познайомтеся з вчителями і керівництвом.
4. Складіть графік харчування і раціон. Час шоколадок і чіпсів минув. Дитина повинна зрозуміти, що йому необхідні сили для навчання, а правильне харчування - це запорука здоров'я.
5. Запитайте, чим школяр хоче займатися крім навчання. Це допоможе знайти хобі або ж підібрати правильно секцію або гурток.
6. Вивчіть дорогу в школу. Пройдіться з дитиною по маршруту кілька разів, відзначте особливості і нагадайте правила дорожнього руху.
План підготовки до школи. психологічні моменти
Важливо не тільки зібрати портфель і привчити дитину до нового графіка. Психологічна складова - невід'ємна частина підготовки до школи:
1. Навчання не повинна бути тягарем. Більше говоріть зі школярем про плюси процесу і значущості освіти.
2. Згадуйте частіше повчальні історії зі свого дитинства. Робіть разом висновки.
3. Розвивайте сина або дочку. До моменту початку навчання дитина повинна бути готова. Навчіть писати і рахувати до першого класу, дайте інформацію про навколишній світ, тоді дитина не буде комплексувати серед однолітків.
4. Поясніть, що кожна людина унікальна. Одному прекрасно дається математика, а іншому потрібно докласти максимум зусиль для вирішення завдання, але зате він швидко бігає або вміє складати вірші.
5. Не тисніть. Не варто натаскувати дитину виключно на «п'ятірки». Набагато важливіше вміння засвоювати знання і вміння їх застосовувати.
6. Не набридати. Скористайтеся гаджетами або додатком для відстеження дитини, щоб не писати йому кожні дві хвилини і надати свободу.
День знань - відповідальний день в житті кожного школяра і його батьків. Правильна підготовка до першого вересня заощадить нерви і дозволить насолодитися святом в повній мірі. Купуйте необхідне, налаштуйте своє чадо, подбайте про його безпеку з додатком «Де мої діти» або GPS-годинником - і новий навчальний рік буде дарувати тільки позитивні емоції!